جدیدترین مدل‌های پیرسینگ

جدیدترین مدل‌های پیرسینگ 2022

سوراخ کردن پوست نواحی مختلف بدن، از جمله بینی، لب، ناف، گوش و زبان و سپس آویزان کردن زیورآلات به این نواحی، پیرسینگ نام دارد. در حال حاضر پر طرف‌دارترین پیرسینگ‌ها، پیرسینگ بینی و لب هستند. در ادامه مقاله جدیدترین مدل‌های پیرسینگ را بررسی می‌کنیم.

معرفی انواع مختلف پیرسینگ گوش

پیرسینگ گوش می‌تواند شکل‌های مختلف و متنوعی داشته باشد. تنوع در طراحی پیرسینگ‌های گوش به‌خاطر گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی است. با پیشرفت تکنولوژی، طراحان زیورآلات و جواهرات توانستند طرح‌های پیچیده‌تر و ظریف‌تری از قطعات پیرسینگ را طراحی و تولید کنند. همچنین طراحان توانستند از طریق آشنایی با مواد اولیه متفاوت، قطعات زیورآلات را بدون حساسیت و همچنین از فلزات شکل‌پذیر و نرم خلق کنند.

این موضوع باعث شد افرادی که پوست‌های حساسی دارند نیز بتوانند پیرسینگ استیل و یا مواد مشابه استیل بخرند و از آن‌ها استفاده کنند. باگذشت زمان، صاحبان و طراحان برند توانستند با بررسی بازخورد بازار نسبت به مدل‌های متنوع، مدل‌های محبوب‌تر را نیز شناسایی کنند و عملکرد خود را بهبود بخشند. نتیجه سال‌ها مطالعه، آزمون‌وخطا، تلاش و سرمایه‌گذاری در این زمینه از دنیای مد، انواع مختلف و متنوعی از پیرسینگ‌های گوش هستند که در ادامه معروف‌ترین آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

پیرسینگ‌های گوش؛ جدیدترین مدل‌های پیرسینگ

به‌طورکلی 2 نوع پیرسینگ استاندارد در جهان وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

  • پیرسینگ لاله گوش
  • پیرسینگ استاندارد گوش

۱- پیرسینگ استاندارد گوش

تمام گوشواره‌هایی که به شکل سنتی استفاده می‌کنیم، پیرسینگ استاندارد گوش هستند. در این نوع از پیرسینگ قسمت نرمه در بخش تحتانی گوش، با کمک دستگاه مخصوص و یا سوزن سوراخ می‌شود. شما می‌توانید باتوجه‌به آناتومی گوشتان یک یا دو پیرسینگ در این بخش داشته باشید. معمولاً پیرسینگ استاندارد، خیلی زود بهبود پیدا می‌کند و پس از هفته سوم، شما می‌توانید از گوشواره‌ها استفاده کنید. انجام این نوع پیرسینگ دردناک نیست.

بیشتر بخوانید  انگشتر مناسب برای عید نوروز را زودتر انتخاب کن!

۲- پیرسینگ لاله گوش

به آن دسته از پیرسینگ‌هایی که درست در زیربخش غضروفی و در بالاترین بخش نرمه گوش انجام می‌شود، پیرسینگ لاله گوش می‌گویند. دوران نقاهت پیرسینگ لاله گوش نیز مشابه پیرسینگ استاندارد است و معمولاً گوشواره‌های ظریف و میخی برای این بخش از گوش استفاده می‌شوند.

جدیدترین مدل‌های پیرسینگ

مدل‌های مختلف پیرسینگ‌های گوش

در ادامه جدیدترین مدل‌های پیرسینگ گوش را بررسی می‌کنیم:

۱- پیرسینگ گوش مدل Conch

یکی از جدید‌ترین مدل‌های پیرسینگ گوش، پیرسینگ‌های مدل Conch است که در نزدیکی سوراخ شنوایی و در بخش هلالی شکل و غضروفی گوش قرار می‌گیرند. برای انجام این مدل از پیرسینگ بخش داخلی غضروف گوش سوراخ می­شود و باید آستانه تحمل درد فرد بالا باشد؛ به­این­دلیل که معمولاً درد بسیار زیادی دارد. دوران بهبودی و نقاهت این مدل از پیرسینگ سه الی نه ماه است. و برای این بخش از گوش معمولاً از گوشواره‌های استیل میخی استفاده می‌شود.

۲- پیرسینگ صنعتی

یکی دیگر از جدید‌ترین مدل‌های پیرسینگ، انواع پیرسینگ‌های صنعتی است که این نوع از پیرسینگ‌ها کمی متفاوت و مدرن هستند اما بسیار دردناک­اند. اغلب پیرسینگ‌های صنعتی دو ناحیه مختلف از بخش فوقانی و غضروفی شکل گوش را با کمک یک پیرسینگ میله‌ای شکل بلند، به یکدیگر متصل می‌کنند. این پیرسینگ در سال ۲۰۲۲ توجه‌های بسیار زیادی را به خود جلب کرده است و همچنین بسیار شیک است.

پیرسینگ بینی

برای ایجاد پیرسینگ بینی می‌توانید از انواع پیرسینگ بینی در قسمت‌های مختلف بینی استفاده کنید. انتخاب محل پیرسینگ بینی سلیقه‌ای است اما به طور کل پیرسینگ بینی در قسمت‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد:

بیشتر بخوانید  خرید سنجاق سینه مردانه؛ اصول خرید سنجاق سینه‌های مردانه

۱- پیرسینگ تکی در قسمت چپ یا راست غضروف کناره بینی

این نوع پیرسینگ با ایجاد یک سوراخ در کناره‌های بینی و سوراخ‌های بینی در امتداد منحنی غضروف ایجاد می‌شود.

۲- پیرسینگ در قسمت نازک بافت بین سوراخ‌های بینی

این مدل از پیرسینگ بینی با ایجاد یک سوراخ در بافت غضروف و بافت نازک‌ بین سوراخ‌های بینی با نام پیرسینگ septump شناخته شده است و اغلب از اکسسوری حلقه‌ای برای این سوراخ بینی استفاده می‌شود.

جدیدترین مدل‌های پیرسینگ

۳- پیرسینگ بینی چندتایی

در این مدل از پیرسینگ بینی، در کناره‌های بینی چند سوراخ ایجاد می‌شود و باعث ایجاد ظاهری متفاوت و خاص بر روی بینی خواهد شد.

جدیدترین مدل‌های پیرسینگ بینی

اگرچه انتخاب مدل پیرسینگ بینی موضوعی کاملاً سلیقه‌ای است اما شما می‌توانید با ‌ایده گرفتن از مدل‌های متنوع و مختلف پیرسینگ بینی، زیباترین مدل‌ها را برای پیرسینگ بینی خود انتخاب کنید و از این طریق جذابیت و زیبایی چهره خود را بیشتر کنید. در ادامه چند مورد از جدید‌ترین مدل‌های پیرسینگ بینی را عنوان می‌کنیم:

  • مدل‌های پیرسینگ بینی حلقه‌ای که در مرکز بینی با اکسسوری‌های خاص و ظریفی قرار می‌گیرند.
  • پیرسینگ‌های بینی تکی به شکل کلید ظریف و زیبا که در قسمت چپ یا راست غضروف کناره بینی قرار می‌گیرند.
  • پیرسینگ‌های پره بینی که در سمت چپ یا راست یا هر دو طرف کناره بینی قرار می‌گیرند و دایره‌ای شکل، خیلی ریز و ظریف هستند.

پیرسینگ لب

در این نوع از پیرسینگ، لب‌ها یا ناحیه اطراف لب به روش‌های گوناگونی سوراخ می‌شود. در بسیاری از نقاط جهان پیرسینگ لب یک عمل معمولی است. همچنین در بعضی از مناطق آفریقا، در مورد مردان جوانی كه به سن بلوغ می‌رسند، سوراخ كردن لب امری معمول است.

بیشتر بخوانید  خرید انگشتر نقره

پیرسینگ لب در دو روش موقت و دائمی انجام می‌شود، مدل‌های موقت بدون ایجاد سوراخ که به‌صورت گیره‌ای یا چسبی هستند و مدل‌های دائمی که با ایجاد سوراخ، روی لب فیکس می­شوند. در ادامه دو مورد از جدیدترین مدل‌های پیرسینگ لب را عنوان می‌کنیم:

جدیدترین مدل‌های پیرسینگ

۱- پیرسینگ مدل گل میخ

این مدل از پیرسینگ لب گل میخ‌، نوعی از زیورآلات میله‌ای شکل است که در یک سمت آن‌ یک نگین زینتی قرار دارد. این نوع پیرسینگ از جدیدترین مدل‌های پیرسینگ است که ابتدا میله‌ی جواهر از سوراخ لب عبور می‌کند و سپس نگین سر آن در انتهای میله پیچ می‌شود.

۲- پیرسینگ مدل حلقه

پیرسینگ‌های حلقه جزء رایج‌ترین مدل‌های پیرسینگ لب هستند. توجه داشته باشید که برای استفاده از حلقه لازم است بافت بیشتری از لب سوراخ شود که این مسئله احتمال عفونت و تورم بعد از پیرسینگ را افزایش می‌دهد.

سخن پایانی

در این مقاله در گالری آرته لایف استایل جدید‌ترین مدل‌های پیرسینگ گوش، بینی و لب را بررسی کردیم. همان‌طور که گفته شد، پیرسینگ‌ها زیبایی خاصی به شما می‌بخشند اما باید این نکته را در نظر بگیرید که احتمال عفونت ناشی از سوراخ‌های پیرسینگ وجود دارد. اگر به پیرسینگ علاقه مندید پیشنهاد می‌کنیم تاریخچه استفاده از پیرسینگ نیز برای شما جذاب خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *