انواع پیرسینگ گوش

10 مدل از انواع پیرسینگ گوش + مراقبت های بعد از پیرسینگ

شاید برای شما جالب باشد بدانید که پیرسینگ گوش، ریشه تاریخی کهنی دارد. در آمریکای جنوبی اشراف قبیله مایا زبانشان را سوراخ و یک حلقه طلایی در آن قرار می‌دادند. در عهد باستان نیز با آویزان کردن حلقه بر گوش برده ها، آن ها را شناسایی می کردند. پیرسینگ گوش به معنای سوراخ کردن بخش های مختلف گوش و آویزان کردن طلا و زیورآلات است. پیرسینگ در قسمت های مختلف بدن از جمله ناف، گوش، زبان، بینی و … مورد استفاده قرار می گیرد. در این بین گوش بیشتر توجه خانم ها و حتی برخی از آقایان را به خود جلب کرده است. اگر مایل به کشف رازهای زیبایی گوش هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع پیرسینگ گوش آشنا شوید.

انواع پیرسینگ

یکی از عواملی که باعث جذابیت پیرسینگ می شود گستره انتخاب وسیع آن است. زیبایی ظاهری یکی از ملاک های بسیار مهم و قابل توجه بوده که در مواجهه با دیگران بیشتر جلوه می‌کند. در نتیجه اکثر افراد به دنبال راهی برای نشان دادن زیبایی خود هستند. با وجود تنوع و زیبایی انواع مختلف پیرسینگ ها این امر برای کاربران راحت شده است و به راحتی می توانند دست به انتخاب بزنند. در ادامه با انواع پیرسینگ گوش آشنا خواهید شد.

انواع پیرسینگ گوش

1- پیرسینگ نرمه گوش

یکی از متداول‌ترین مدل‌‌های پیرسینگ گوش، سوراخ کردن نرمه گوش است. این نوع از سوراخ کردن گوش در بین افراد اهمیت ویژه‌ای دارد که طول درمان و بهبود آن نسبت به سایر روش ها کوتاه‌تر است.

2- پیرسینگ در پهنای نرمه

در این روش سوراخ کردن گوش، به جای اینکه سوزن مخصوص به صورت عمودی وارد گوش شود در پهنای نرمه وارد شده و پس از طی فاصله مشخص از نرمه خارج می‌شود. برای این نوع از پیرسینگ می توان از گوشواره های ظریف حلقه ای و بخیه ای نیز استفاده کرد.

بیشتر بخوانید  با 11 مورد از الماس‌های مختلف و مشهور دنیا آشنا شوید

3- پیرسینگ لاله گوش؛ انواع پیرسینگ گوش

سوراخ کردن لاله گوش از مدل‌های پیرسینگ گوش است که قسمت میانی لاله گوش را در بر می‌گیرد. از آن جایی که این قسمت از گوش دارای عصب‌های بسیاری است، دردناک بوده و مدت زمان زیادی طول می کشد تا بهبود پیدا کند. گوشواره‌های ظریف حلقه ای و یا میخی برای این نوع از پیرسینگ قابلیت استفاده دارند.

4- پیرسینگ تراگوس یا زبانه گوش

یکی از بخش های گوش تراگوس بوده که در مقابل کانال آن قرار دارد. میزان درد آن بسته به ضخامت و اندازه تراگوس در افراد مختلف متفاوت است.

انواع پیرسینگ گوش

5- پیرسینگ آنتی تراگوس یا زبانه بزرگ

آنتی تراگوس غضروف برجسته ای است که در بالای نرمه گوش و در مقابل تراگوس قرار دارد. این نوع از انواع پیرسینگ گوش به این شکل است که یک سوراخ بر روی غضروف ایجاد می‌شود. همچنین عوارضی مثل التهاب و کشیدگی در آن نسبت به پیرسینگ تراگوس کمتر بوده و طول مدت بهبود آن در حدود 3 ماه است. انواع حلقه، آویز دمبلی یا طلاهای ظریف برای این نوع از پیرسینگ مناسب هستند.

6- پیرسینگ غضروف حلزونی گوش؛ انواع پیرسینگ گوش

این نوع از سوراخ گوش در قسمت غضروفی و فرورفته گوش انجام می شود که بسیار دردناک است. پیرسینگ حلزونی به دو شکل داخلی و خارجی صورت می گیرد. نوع داخلی آن به این شکل بوده که از یک گل میخ کوچک استفاده می شود. همچنین در نوع خارجی آن نیز یک حلقه بزرگ از سوراخ ایجاد شده در بخش حلزونی گوش عبور داده می شود. دوره درمان این نوع پیرسینگ 6 ماه بوده و برای جلوگیری از بزرگتر شدن سوراخ پیرسینگ بهتر است از گوشواره های میخی با سوزن ظریف استفاده شود.

7- پیرسینگ صنعتی

یکی دیگر از انواع پیرسینگ گوش، پیرسینگ صنعتی نام دارد. علت این نام گذاری نیز استفاده از گوشواره های به شکل میخ در آن است. نحوه قرار گیری پیرسینگ نیز به این شکل بوده که یکی در قسمت پیچه یا هلیکس و دیگری در مقابل آن قرار می گیرد. گوشواره های با حالت میله ای که دو پیرسینگ را به هم متصل می کنند برای استفاده مناسب هستند.

بیشتر بخوانید  زیورآلات مناسب برای هدیه ولنتاین؛ کادوی ولنتاین چی بخریم؟

انواع پیرسینگ گوش

8- پیرسینگ پیچه یا هلیکس

در این پیرسینگ هلیکس گوش که در خارجی ترین قسمت گوش قرار گرفته و حالت خمیده دارد، سوراخ ایجاد می شود. به دلیل اینکه عصب‌های کمی در این قسمت از گوش قرار دارند، میزان درد آن کم و مدت زمان بهبودی آن نیز کوتاه است. تعداد سوراخ هایی که در این مدل از انواع پیرسینگ گوش انجام می‌شود به صورت تکی یا بیشتر خواهد بود. در صورتی که تعداد این سوراخ ها از هلیکس تا انتهای لاله گوش ادامه داشته باشد، به آن پیرسینگ بافته می گویند. استفاده از گوشواره های حلقه ای بسیار کوچک در این مدل محبوبیت بالایی دارد.

9- پیرسینگ اوربیتال یامداری

نوع دیگری از سوراخ گوش، پیرسینگ اوربیتال یا مداری بوده که مثل پیرسینگ صنعتی است. گوشواره به کار رفته در این نوع پیرسینگ اغلب به شکل قلب یا گل بوده و در حالت کلی به عنوان یک منحنی بسته طراحی می شود.

10- پیرسینگ غضروف داخلی گوش؛ انواع پیرسینگ گوش

همان طور که از نام این پیرسینگ مشخص است، درونی ترین غضروف گوش که بالای مجرای اصلی آن قرار دارد سوراخ می شود. برای ایجاد سوراخ در غضروف داخلی گوش از ابزارهای خمیده شکل استفاده می کنند. به دلیل ترشح چربی زیاد در این ناحیه از گوش، مراقبت های بعد از این نوع پیرسینگ نیاز به توجه ویژه ای دارد. گوشواره‌های مورد استفاده در پیرسینگ غضروف داخلی گوش از نوع حلقه ای ظریف هستند.

انواع پیرسینگ گوش

مراقبت‌های بعد از سوراخ کردن گوش

یکی از نکات بسیار مهم بعد از سوراخ کردن گوش مراقبت از آن ها است. با رعایت مواردی مثل استفاده از پماد، عدم تماس موضع با آب و انتخاب گوشواره های سبک سلامت گوش های خود را تضمین کنید.

بیشتر بخوانید  تفاوت سکه امامی و بهار آزادی در چیست؟

سخن آخر

در این مقاله انواع پیرسینگ گوش را به شما عزیزان معرفی کردیم. پیرسینگ گوش به دلیل تنوع بالایی که دارد مورد استقبال قشر وسیعی از جوانان قرار گرفته است. نکته قابل توجه در این باره برای کاربران اینکه با آگاهی و اطلاعات کافی از این مد استفاده کنند. اگر از این عمل زیبایی بیش از حد برای بالا بردن جذابیت استفاده شود، خطرات زیادی همچون خونریزی، پاره شدن نرمه گوش، عفونت غضروف گوش و … را به همراه دارد.

شما می توانید برای انواع مدل‌های پیرسینگ گوش خود از مدل‌های گوشواره نقره ی گالری آرته لایف استایل استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *