اکسسوری

اکسسوری

اکسسوری چیست؟

اکسسوری، بخش بسیار مهم از استایل آقایان شیک پوش و بانوان با سلیقه را تشکیل می‌دهد و ظاهری جذاب و دلنشین را برای آنان به ارمغان می‌آورد. اکسسوری به تمامی لوازم جانبی گفته می‌شود که برای افزایش جذابیت ظاهری افراد، از آن‌ها استفاده می‌گردد.

انواع اکسسوری

اکسسوری های حمل کردنی

این نوع اکسسوری به لوازم قابل حملی مانند کیف، کیف دستی، عینک آفتابی، باد بزن‌های دستی، چترهای آفتابی، کیف‌های جیبی، انواع عصا، جا کلیدی، گل سینه و کراوات گفته می‌شود. پیشنهاد می‌شود که در هنگام انتخاب اکسسوری های حمل کردنی از رنگ‌های متفاوتی برای زیبایی بیشتر در استایلتان استفاده کنید

اکسسوری های پوشیدنی

اکسسوری هایی مانند کت، چکمه، کفش، کراوات، جواهرات، کلاه، شال گردن، دستمال سر، کلاه‌های بی لبه، کمربند، جوراب، ساعت، روسری و… که پوشیده می‌شوند را اکسسوری های پوشیدنی می‌نامند.

اکسسوری

از چه زمانی از اکسسوری استفاده می‌شد؟

در زمان سلطنت ملکه ویکتوریا، اکسسوری های مدرنی مانند کلاه‌های متفاوت، بادبزن‌های دستی، چترهای آفتابی و دستکش‌ها که برای تشخیص جنسیت، نژاد و طبقه اهمیت بالایی داشت، وجود داشته‌اند. زنان برای پوشاندن دستان خود از دستکش استفاده می‌کردند و هر نشانه‌ای از کار و خستگی را می‌پوشاندند. همچنین در اوایل قرن 16 در ایتالیا انواع مدل‌های مختلفی از کلاه‌های مردانه مد شد که  آنها را اکسسوری مردانه می‌نامیدند.

چرا بهتر است از اکسسوری ها استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد در درجه اول لباس‌های اصلی را خریداری کرده و اکسسوری ها را جز اولویت‌های دوم که از اهمیت کمتری برخوردار هستند، تهیه می‌کنند. زیرا نقش آنها را تزئینی می‌پندارند. اما توجه کنید که اکسسوری ها اگر به درستی انتخاب شوند، می‌توانند یک استایل تک رنگ و ساده را به استایلی بسیار چشمگیر با هارمونی رنگ دلنشین تبدیل کنند. یکی از خاصیت‌های اصلی اکسسوری تأثیر آن بر استایل و پوشش شماست و با انتخاب مناسب آن سبک و استایل شما تغییر چشمگیری خواهد داشت.

بیشتر بخوانید  گوشواره حلقه ای؛ انواع گوشواره‌های نقره‌ی حلقه‌ای

سخن آخر

استفاده از انواع اکسسوری، بر جذابیت ظاهری و استایل شیک افراد می‌افزاید. فروشگاه آرته لایف استایل انواع اکسسوری های مردانه و زنانه را در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده است. در آخر لازم به ذکر است که بدانید یک استایل شیک و جذاب نیازمند این است که شما به جزئیات توجه بیشتری داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *