مروارید باروک

مروارید باروک

مرواریدها از نظر شکل ظاهری به دو نوع کروی یا گرد و مرواریدهایی با شکل نامنظم تقسیم بندی شده‌اند، که نوع دوم را مروارید باروک می‌نامند. مروارید باروک، مرواریدی با اشکال و اندازه‌های نامتعارف و نا کامل است. هیچ دو مروارید باروکی را پیدا نخواهید کرد که کاملاً مشابه یکدیگر باشند. مرواریدهای باروک جایگزینی مدرن و زیبا برای مرواریدهای کلاسیک محسوب می‌شوند.
این مروارید خاص یکی از زیباترین و پرکاربردترین گوهرها در صنعت جواهر سازی است. معمولاً به تنهایی و یا ترکیب با زیور آلاتی همچون دستبند طلا، گردنبند و گوشواره زیبایی آن دو چندان می‌شود. در ادامه‌ی ما در گالری آرته لایف استایل مقاله با ما همراه باشید تا با این گوهر زیبا آشنایی بیشتری پیدا کنید.
مروارید باروک

تفاوت مروارید باروک با سایر انواع مروارید

  • جلای استثنایی

نور در سطح برجسته‌ی مروارید باروک انعکاس می‌شود و آن‌ها معمولاً بسیار پر زرق و برق هستند زاویه‌ها و برجستگی‌های مرواریدهای باروک از مرواریدهای گرد بسیار بیشتر است، این امر موجب شکست نور از همه‌ی جهات می‌شود.

قیمت مناسب‌تر

مرواریدهای باروک دارای قیمتی بسیار مناسبی هستند. اگر قصد خرید یک زیورآلات با مرواریدهای اصل را دارید، می‌توانید با انتخاب زیورآلات مزین شده به این مروارید جذاب، هزینه‌ی کمتری را صرف نمایید.
مروارید باروک

انواع مختلف و منحصر به فرد

یکی از بارزترین تفاوت‌های مرواریدهای باروک با سایر مرواریدها انواع مختلف و منحصر به فرد آن‌ها است. پیدا کردن دو مروارید باروک با شکل‌های یکسان کار بسیار دشواری است.

رنگ خاص

مرواریدهای تاهیتی باروک از نظر رنگ بسیار خیره کننده هستند. این رنگ زیبا و خاص را تنها در مرواریدهای باروک به دلیل نحوه‌ی بازتاب نور از آن‌ها، می‌توان پیدا کرد.

انواع مختلف مرواریدهای باروک

دلایل زیادی باعث شده تا این نوع مروارید در انواع مختلفی در طبیعت ایجاد شده باشد. یکی از این دلایل می‌تواند نوع جسم خارجی وارد شده به صدف باشد. مرواریدهای باروک در اشکال گوناگونی با اندازه‌های کوچک و بزرگ پیدا می‌شوند. در ادامه انواع مختلف این گوهر زیبا را معرفی خواهیم کرد:
مروارید باروک

بیشتر بخوانید  روش های عیارسنجی نقره و تشخیص عیار نقره واقعی

مرواریدهای باروک سکه ای

مرواریدهای سکه‌ای مانند سکه با سطح صاف هستند. این نوع مروارید نور را به خوبی بازتاب می‌کند و دارای درخشندگی بسیاری است. از این مروارید در ساخت گوشواره، گردنبند و دستبند استفاده می‌شود.

مرواریدهای باروک سیب زمینی

کوچک‌ترین نوع مرواریدهای باروک، مروارید سیب زمینی شکل است که ظاهری کشیده و یا شبه گرد دارد.

مرواریدهای باروک دو قلو

مرواریدهای باروک دو قلو از دو قطعه مروارید تقریباً کروی شکل، تشکیل شده‌اند که روی هم قرار گرفته‌اند. این دو قطعه ای که بر روی یکدیگر قرار گرفته‌اند ممکن است از نظر اندازه شبیه یا متفاوت باشند.
مروارید باروک

مرواریدهای باروک کشیده

طول مرواریدهای باروک کشیده بیشتر از عرض آن‌ها است و سطح نا همواری دارند. آنچه این نوع گوهر را از سایر مرواریدهای باروک متمایز کرده، این است که مرواریدهای کشیده حاوی هسته‌ی مهره‌ای نیستند.

مروارید صلیب باروک

این نوع مروارید شباهت بسیاری به صلیب دارد و از آن بیشتر در ساخت جواهرات مذهبی با نشان صلیب استفاده می‌شود. این مرواریدها که از جمله نادرترین مرواریدهای باروک هستند.

مرواریدهای باروک برنجی

مرواریدهای باروک برنجی بسیار ریز و بیضی شکل مانند دانه‌های برنج هستند و از سایر انواع مروارید باروک کم ارزش تر هستند. از مرواریدهای باروک برنجی برای زیورآلات خوشه‌ای یا رشته‌های لایه‌ای استفاده می‌شود.
مروارید باروک

مروارید قلبی باروک

از مروارید قلبی باروک برای ساخت زیور آلات عاشقانه استفاده می‌شود. این نوع مروارید بسیار کمیاب بوده و درخشندگی بالایی دارد.

مرواریدهای باروک برگی

مروارید باروک برگی و بسیار نازک است و هم چنین سطح بسیار ناهمواری دارد.

مرواریدهای باروک تخم مرغی

مرواریدهای باروک تخم مرغی در قسمت پایینی دارای عرض بیشتری هستند که باعث شده ظاهری شبیه به تخم مرغ داشته باشند.

بیشتر بخوانید  خواص انگشتر نقره برای زنان؛ خانم‌ها چرا زیورآلات نقره رو ترجیح می دهند؟

مرواریدهای باروک بیوا

مرواریدهای باروک بیوا نازک و بلند و تقریباً شبیه به چوب هستند. از این نوع مرواریدها در طراحی گوشواره‌های آویز استفاده می‌شود.
مروارید باروک

مرواریدهای باروک اشکی

مرواریدهای باروک اشکی شکل محبوب‌ترین زیر مجموعه مرواریدهای باروک هستند. این نوع گوهر یکی از شیک‌ترین و ظریف‌ترین انواع مروارید باروک بوده که اغلب افراد مشهور و سلطنتی آن را برای زیورآلات خود انتخاب می‌کرده‌اند.

میزان ارزش مرواریدهای باروک

به علت متغیر بودن شکل این مرواریدها، ارزش آن‌ها بستگی به اندازه، نوع و رنگ آن‌ها متفاوت است. مهم‌ترین عامل برای تعیین کردن ارزش مرواریدهای باروک نوع آن است.
ارزش مرواریدهای باروک به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از عواملی که در ارزیابی ارزش مرواریدهای باروک موثر هستند، شامل موارد زیر می‌شوند:

نوع

نوع مرواریدهای باروک، همیشه عامل اصلی تعیین کننده‌ی ارزش آن است. در اکثر موارد مرواریدهای بد شکل، مرواریدهای آب‌های شیرین هستند و ارزش آن‌ها بسیار کمتر از مرواریدهای باروک آکویا و آب‌های شور است.
مروارید باکو

شکل

مرواریدهای باروک با توجه به شکل خاص و متفاوتی که دارند، تجزیه و تحلیل می‌شوند. با ارزش ترین مرواریدهای باروک مرواریدهای کشیده و مرواریدهای صلیبی هستند.

اندازه

اندازه برای تعیین ارزش مروارید از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچه مروارید بزرگ‌تر باشد، ارزش آن نیز بیشتر است.

رنگ

از مرواریدهای باروک برای ایجاد طیف وسیعی از جواهرات مختلف استفاده می‌شود. به همین دلیل، رنگ مروارید در ارزیابی ارزش آن بسیار مهم است. مرواریدهای تیره رنگ بسیار نادرتر و همچنین با ارزش هستند.

جلا و درخشش

مرواریدهای سکه‌ای و مرواریدهای کشیده از این جهت از جمله با ارزش‌ترین انواع مرواریدهای باروک بوده و بیشترین میزان درخشش را دارند.
مروارید باروک

بیشتر بخوانید  نقره استرلینگ چیست؟

زیورآلات مرواریدهای باروک

مدل‌های مختلف زیورآلات که با مروارید زیبای باروک تزیین شده‌اند را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد:

گوشواره

گوشواره‌های آویز مروارید باروک، بسیار چشم نواز بوده و بدون شک جلوه‌ی بسیار زیادی دارند. اشخاص باید گوشواره‌های مروارید باروک را در اندازه و شکلی متناسب با فرم صورت خود انتخاب نمایند. این نوع گوشواره‌ها برای پوشش‌های روزمره یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها هستند.

انگشتر

انگشترهای مرواریدهای باروک بسیار زیبا و خیره کننده هستند. این نوع انگشترها برای استفاده‌ی روزانه مناسب نیستند زیرا مروارید ممکن است در اثر ضربه ای ناگهانی دچار آسیب گردد.

گردنبند

استفاده از یک گردنبند با آویزهایی از مروارید باروک استایل اشخاص را در عین سادگی و ظرافت، خاص جلوه می‌دهد.
گردنبند باروک

دستبند

در میان زیورآلات خانم‌ها، دستبند مروارید باروک یکی از پر تنوع ترین نمونه‌ها هستند.

کلام پایانی

مروارید باروک که از دیر باز در طراحی زیورآلات مختلف از آن استفاده می‌شده است؛ گزینه ای چشم نواز، از مد نیفتادنی، خاص و منحصر به فرد به حساب می‌آید. اگر شما جزء آن دسته کسانی هستید که تمایل دارند مسیر تکرار را بشکنند و چیزهای جدید را تجربه کنند، مطمئناً شیفته و مجذوب زیورآلات تزیین شده با مرواریدهای باروک خواهید شد. همچنین این مرواریدها دارای قیمتی مناسب‌تر از مرواریدهای کلاسیک هستند و این امر خود شما را به سمت خرید این زیورآلات می‌کشاند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *