مروارید باروک

مروارید باروک

مروارید ها از نظر شکل ظاهری به دو نوع کروی یا گرد و مروارید هایی با شکل نامنظم تقسیم بندی شده اند، که نوع دوم را مروارید باروک می نامند. مروارید باروک، مرواریدی با اشکال و اندازه های نامتعارف و نا کامل است. هیچ دو مروارید باروکی را پیدا نخواهید کرد که کاملاً مشابه یکدیگر باشند. مروارید های باروک جایگزینی مدرن و زیبا برای مروارید های کلاسیک محسوب می شوند.

این مروارید خاص یکی از زیباترین و پرکاربردترین گوهر ها در صنعت جواهر سازی است. معمولا به تنهایی و یا ترکیب با زیور آلاتی همچون دستبند طلا، گردنبند و گوشواره زیبایی آن دو چندان می شود. در ادامه‌ی ما در گالری آرته لایف استایل مقاله با ما همراه باشید تا با این گوهر زیبا آشنایی بیشتری پیدا کنید.

carlotta gold baroque pearl bracele 1080x1080 1 - مروارید باروک

تفاوت مروارید باروک با سایر انواع مروارید

  • جلای استثنایی

نور در سطح برجسته‌ی مروارید باروک انعکاس می شود و آن‌ها معمولا بسیار پر زرق و برق هستند زاویه‌ها و برجستگی‌های مرواریدهای باروک از مرواریدهای گرد بسیار بیشتر است، این امر موجب شکست نور از همه‌ی جهات می‌شود.

  • قیمت مناسب تر

مرواریدهای باروک دارای قیمتی بسیار مناسبی هستند. اگر قصد خرید یک زیورآلات با مروارید های اصل را دارید، می توانید با انتخاب زیورآلات مزین شده به این مروارید جذاب، هزینه ی کمتری را صرف نمایید.

kaka tj 163 - مروارید باروک

  • انواع مختلف و منحصر به فرد

یکی از بارز ترین تفاوت های مروارید های باروک با سایر مروارید ها انواع مختلف و منحصر به فرد آن ها است. پیدا کردن دو مروارید باروک با شکل‌های یکسان کار بسیار دشواری است.

  • رنگ خاص

مرواریدهای تاهیتی باروک از نظر رنگ بسیار خیره کننده هستند. این رنگ زیبا و خاص را تنها در مرواریدهای باروک به دلیل نحوه‌ی بازتاب نور از آن ها، می‌توان پیدا کرد.

انواع مختلف مروارید های باروک

دلایل زیادی باعث شده تا این نوع مروارید در انواع مختلفی در طبیعت ایجاد شده باشد. یکی از این دلایل می تواند نوع جسم خارجی وارد شده به صدف باشد. مرواریدهای باروک در اشکال گوناگونی با اندازه های کوچک و بزرگ پیدا می شوند. در ادامه انواع مختلف این گوهر زیبا را معرفی خواهیم کرد:

بیشتر بخوانید  اصطلاحات انواع زیورآلات (انواع گوشواره)

طبیعت معتدل آب مروارید گردنبند مد بالا باروک گردنبند مروارید pictures 2 - مروارید باروک

مروارید های باروک سکه ای

مرواریدهای سکه‌ای مانند سکه با سطح صاف هستند. این نوع مروارید نور را به خوبی بازتاب می کند و دارای درخشندگی بسیاری است. از این مروارید در ساخت گوشواره، گردنبند و دستبند استفاده می شود.

مروارید های باروک سیب زمینی

کوچکترین نوع مروارید های باروک، مروارید سیب زمینی شکل است که ظاهری کشیده و یا شبه گرد دارد.

مروارید های باروک دو قلو

مروارید های باروک دو قلو از دو قطعه مروارید تقریبا کروی شکل، تشکیل شده اند که روی هم قرار گرفته اند. این دو قطعه ای که بر روی یکدیگر قرار گرفته اند ممکن است از نظر اندازه شبیه  یا متفاوت باشند.

original pearls2 - مروارید باروک

مروارید های باروک کشیده

طول مروارید های باروک کشیده بیشتر از عرض آن ها است و سطح نا همواری دارند. آنچه این نوع گوهر را از سایر مرواریدهای باروک متمایز کرده است؛ این است که مروارید های کشیده حاوی هسته‌ی مهره‌ای نیستند.

مروارید صلیب باروک

این نوع مروارید شباهت بسیاری به صلیب دارد و از آن بیشتر در ساخت جواهرات مذهبی با نشان صلیب استفاده می شود. این مرواریدها که از جمله نادرترین مرواریدهای باروک هستند.

مروارید های باروک برنجی

مروارید های باروک برنجی بسیار ریز و بیضی شکل مانند دانه‌های برنج هستند و از سایر انواع مروارید باروک کم ارزش تر هستند. از مروارید های باروک برنجی برای زیورآلات خوشه‌ای یا رشته‌های لایه‌ای استفاده می شود.

hm3uLpWycRgiEY6s - مروارید باروک

مروارید قلبی باروک

از مروارید قلبی باروک برای ساخت زیور آلات عاشقانه استفاده می شود. این نوع مروارید بسیار کمیاب بوده و درخشندگی بالایی دارد.

مروارید های باروک برگی

مروارید باروک برگی و بسیار نازک است و هم چنین سطح بسیار ناهمواری دارد.

بیشتر بخوانید  تمیز کردن نقره؛ چگونه زیورآلات نقره‌ی خود را در خانه تمیز کنیم؟

مروارید های باروک تخم مرغی

مروارید های باروک تخم مرغی در قسمت پایینی دارای عرض بیشتری هستند که باعث شده ظاهری شبیه به تخم مرغ داشته باشند.

مروارید های باروک بیوا

مروارید های باروک بیوا نازک و بلند و تقریبا شبیه به چوب هستند. از این نوع مروارید ها در طراحی گوشواره‌های آویز استفاده می شود.

pearlearing - مروارید باروک

مرواریدهای باروک اشکی

مرواریدهای باروک اشکی شکل محبوب‌ترین زیر مجموعه مرواریدهای باروک هستند. این نوع گوهر یکی از شیک‌ترین و ظریف‌ترین انواع مروارید باروک بوده که اغلب افراد مشهور و سلطنتی آن را برای زیورآلات خود انتخاب می کرده اند.

میزان ارزش مروارید های باروک

به علت متغیر بودن شکل این مروارید ها ، ارزش آن ها بستگی به اندازه ، نوع و رنگ  آن ها متفاوت است.مهم ترین عامل برای تعیین کردن ارزش مروارید های باروک نوع آن است.

ارزش مرواریدهای باروک به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از عواملی که در ارزیابی ارزش مرواریدهای باروک موثر هستند، شامل موارد زیر می شوند:

  • نوع

نوع مرواریدهای باروک، همیشه عامل اصلی تعیین کننده‌ی ارزش آن است. در اکثر موارد مرواریدهای بد شکل، مرواریدهای آب های شیرین هستند و ارزش آن‌ها بسیار کمتر از مرواریدهای باروک آکویا و آب های شور است.

baroque pearl charms - مروارید باروک

  • شکل

مرواریدهای باروک با توجه به شکل خاص و متفاوتی که دارند، تجزیه و تحلیل می‌‌شوند. با ارزش ترین مرواریدهای باروک مرواریدهای کشیده و مرواریدهای صلیبی هستند.

  • اندازه

اندازه برای تعیین ارزش مروارید از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچه مروارید بزرگ‌تر باشد، ارزش آن نیز بیشتر است.

  • رنگ

از مرواریدهای باروک برای ایجاد طیف وسیعی از جواهراتن مختلف استفاده می‌شود. به همین دلیل، رنگ مروارید در ارزیابی ارزش آن بسیار مهم است. مرواریدهای تیره رنگ بسیار نادرتر و همچنین با ارزش هستند.

  • جلا و درخشش

مرواریدهای سکه‌ای و مرواریدهای کشیده از این جهت از جمله با ارزش‌ترین انواع مرواریدهای باروک بوده و بیشترین میزان درخشش را دارند.

بیشتر بخوانید  روش های عیارسنجی نقره و تشخیص عیار نقره واقعی

nhe3 gp paper - مروارید باروک

زیورآلات مروارید های باروک

مدل های مختلف زیورآلات که با مروارید زیبای باروک تزیین شده اند را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد:

گوشواره‌های آویز مروارید باروک، بسیار چشم نواز بوده و بدون شک جلوه‌ی بسیار زیادی دارند. اشخاص باید گوشواره‌های مروارید باروک را در اندازه و شکلی متناسب با فرم صورت خود انتخاب نمایند. این نوع گوشواره ها برای پوشش های روزمره یکی از مناسب ترین گزینه ها هستند.

انگشترهای مرواریدهای باروک بسیار زیبا و خیره کننده هستند. این نوع انگشتر ها برای استفاده‌ی روزانه مناسب نیستند زیرا مروارید ممکن است در اثر ضربه ای ناگهانی دچار آسیب گردد.

استفاده از یک گردنبند با آویز هایی از مروارید باروک استایل اشخاص را در عین سادگی و ظرافت، خاص جلوه می دهد.

FormeWinchesterPearlJewelleryPO24D - مروارید باروک

دستبند:

در میان زیورآلات خانم ها، دستبند مروارید باروک یکی از پر تنوع ترین نمونه ها هستند.

کلام پایانی

مروارید باروک که از دیر باز در طراحی زیورآلات مختلف از آن استفاده می شده است؛ گزینه ای چشم نواز، از مد نیفتادنی، خاص و منحصر به فرد به حساب می آید. اگر شما جزء آن دسته کسانی هستید که تمایل دارند مسیر تکرار را بشکنند و چیز های جدید را تجربه کنند، مطمئناً شیفته و مجذوب زیورآلات تزیین شده با مروارید های باروک خواهید شد. همچنین این مروارید ها دارای قیمتی مناسب تر از مروارید های کلاسیک هستند و این امر خود شما را به سمت خرید این زیورآلات می کشاند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
اسکرول به بالا