برند زیورآلات پاندورا

آشنایی برند زیورآلات پاندورا

پانادورا یک تولید کننده و خرده فروش جواهرات دانمارکی است که در سال 1982 توسط Per Enevoldsen تأسیس شد. برند زیورآلات پاندورا به عنوان یک جواهر فروشی خانوادگی در کپنهاگ شروع به کار کرد. پاندورا به واسطه دستبندهای جذاب، حلقه‌های طراح، گوشواره‌ها، گردنبندها و ساعت‌هایش (اکنون تولیدشان متوقف شده) شناخته شده است. برند زیورآلات پاندورا یک سایت تولیدی در تایلند دارد و محصولات خود را در بیش از 100 کشور در شش قاره با بیش از 6700 نقطه فروش عرضه می‌کند. در ادامه در گالری آرته لایف استایل اطلاعات لازم رو در رابطه با این برند مشهور در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت.

دربارهٔ برند پاندورا

Pandora در سال 1982 توسط زرگر دانمارکی Per Enevoldsen و همسرش وینی Enevoldsen تاسیس شد. این زوج در مقیاس کوچک با واردات جواهرات از تایلند و فروش به مصرف کنندگان آغاز شد.
در سال 1987 برند زیورآلات پاندورا به فعالیت‌های خرده فروشی خود پایان داد. پس از آن پاندورا به یک عمده فروش خالص تبدیل شد. دو سال بعد Enevoldsen طراحان داخلی را استخدام کرد و یک سایت تولیدی در تایلند تأسیس کرد. این برند همچنان در آن مکان قرار دارد. Enevoldsens می‌تواند با هزینه‌های تولید پایین و یک زنجیره تامین کارآمد، جواهرات مقرون به صرفه و دست ساز را برای بازار انبوه فراهم کند.

ورود به بازارهای بین الملل

مجموعه پاندورا به مجموعه‌ای از حلقه‌ها، گردنبندها، گوشواره‌ها و ساعت‌ها افزوده شد. این شرکت فروش دستبندهای جذاب خود را در سال 2000 پس از چندین سال توسعه آغاز کرد. بیشتر محبوبیت پاندورا به واسطه دستبندهایش بوده است. به حدی که به دلیل تقاضای بالا و رو به رشد برای دستبندها، برند زیورآلات پاندورا وارد بازار بین الملل شد. در سال 2003 وارد بازار ایالت متحده، استرالیا و آلمان شد.
برند زیورآلات پاندورا
طی سال‌های بعد، PANDORA به سرعت حضور خود را در بازار از یک پلتفرم اسکاندیناوی به یک پلتفرم بازاریابی و فروش بین‌المللی گسترش داد. این پلفترم عمدتاً توسط توزیع‌کنندگان شخص ثالث و قابلیت‌های تولید قوی در تایلند هدایت می‌شد.
PANDORA در سال 2005، به منظور افزایش ظرفیت تولید خود، یک مرکز تولیدی با مالکیت کامل در مقیاس بزرگ شش طبقه در تایلند افتتاح کرد. بخش مرکزی تولید این برند همچنان در این مرکز قرار دارد. در آگوست 2008 دومین کارخانه تولیدی در همان منطقه افتتاح شد.

بیشتر بخوانید  الماس صورتی چیست؟

سقوط برند زیورآلات پاندورا

پاندورا در سال 2011 پس از تغییر تمرکز به طرح‌های پیشرفته‌تر، مشتریان اصلی را از دست داد. به حدی که تقریباً 80 درصد سهامش سقوط کرد. سپس پاندورا با بازگشت به بازار عمده فروشی دوباره مشتریان خود را جذب کرد. در سال 2020 و به دلیل همه گیری کووید-19، 80 درصد از فروشگاه‌های پاندورا در سراسر جهان بسته شدند. با این حال، شرکت به تمام کارکنان خود، حتی کسانی که قبلاً در فروشگاه‌های بسته کار می‌کردند، حقوق کامل پرداخت می‌کرد.
در اوایل ماه مه 2021، پاندورا اعلام کرد که، این شرکت الماس‌های استخراج شده را به نفع جواهرات تولید شده در آزمایشگاه حذف می‌کند. جواهرات جدید الماس، ابتدا قبل از فروش جهانی در سال 2022 در انگلستان فروخته خواهد شد.
برند زیورآلات پاندورا

شبکه توزیع برند زیورآلات پاندورا

فروش برند پاندورا در اروپا آغاز شد و اولین بار در سال 2003 وارد آمریکای شمالی شد. این شرکت قبل از اینکه مدل امتیاز دهی آن در استرالیا در سال 2009 آغاز شود، فروشگاه‌های مفهومی را در سراسر جهان افتتاح کرد. محصولات پاندورا در بیش از 100 کشور در شش قاره فروخته می‌شوند. این شرکت بیش از 26000 نفر را استخدام کرده که از این تعداد 13200 نفر در تایلند، درسایت تولیدی شرکت واقع شده اند.
پاندورا در سال 2011 یک پلت فرم فروش آنلاین را در اروپا راه اندازی کرد. در نتیجهٔ آن، شروع به کار برای گسترش تجارت الکترونیکی خود در بازارهای خود از جمله استرالیا کرد. اروپا و ایالات متحده تقریباً 90 درصد از فروش گروهی پاندورا را در سال 2014 به خود اختصاص دادند.

بیشتر بخوانید  با زیورآلات برند مایکل کورس آشنا شوید

سخن آخر

برند زیورآلات پاندورا جایگاه بسیار ویژه ای در دنیای مد و فشن دارد. بسیاری از جهت گیری‌های زیورآلات در دنیای مد به واسطهٔ پاندورا بوده است. مشهورترین و محبوب‌ترین زیورآلات این برند، دستبندهایش است. بخش عظیمی از موفقیت‌های پاندورا به واسطهٔ دستبندهایش است. در صورتی که در رابطه با برندهای زیورآلات کنجکاو هستید، پیشنهاد می‌کنیم در رابطه با زیورآلات برند شنل نیز مطالعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *