رایج‌ ترین زیورآلات مردانه

رایج ‌ترین زیورآلات مردانه؛ اصول انتخاب زیورآلات رایج آقایان

از گذشته تا کنون در تمدن‌ها و فرهنگ‌های مختلف استفاده از زیورآلاتی مثل انگشتر برای مردان رایج بوده است. به مرور و با گذشت زمان کم کم استفاده از دستبند، گوشواره و… نیز برای آقایان مرسوم شد. به طوری که امروز در اکثر استایل‌های مردانه شاهد حضور زیورآلات مختلفی هستیم. در این مقاله قصد داریم تا رایج ‌ترین زیورآلات مردانه را مورد برسی قرار دهیم.

انواع زیورآلات مورد استفاده توسط آقایان

از زیورآلات مردانه ی رایج می‌توان به ساعت مچی، انگشتر، دستبند، گردنبند، گوشواره و دکمه سر آستین اشاره کرد. در ادامه هریک از این زیورآلات را از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار می‌دهیم.

انگشتر نقره مردانه

یکی از رایج ‌ترین اکسسوری‌های مورد استفاده در بین مردان انگشتر است. انگشتر‌ها از جنس‌های متفاوتی مثل استیل، طلا، نقره و… ساخته می‌شوند. انگشتر یکی از زیورآلاتی است که مردان می‌توانند در هر استایل و موقعیتی از آن استفاده کنند.

اصولی که باید در انتخاب انگشتر مورد توجه قرار گیرد

  • نکته‌ای که باید قبل از هرچیز مورد توجه شما قرار گیرد، رنگ زیورآلاتی است که انتخاب می‌کنید. این انتخاب رنگ بستگی به رنگ و تناژ پوست شما دارد.
  • اگر تناژ پوست شما سرد است، توصیه می‌کنیم که از انگشتر‌هایی با رنگ نقره‌ای استفاده کنید.
  • اگر تناژ پوست شما گرم است، استفاده از انگشتر‌هایی با رنگ طلایی یا رزگلد برای شما مناسب است.
  • اگر هم تناژ پوست شما خنثی است می‌تواند هردو رنگ طلایی و نقره‌ای برای شما مناسب است.
  • دومین نکته توجه به نوع استایل است. در استایل‌های خیابانی می‌توان از انگشتر‌های بزرگ و بیشتر از رنگ مشکی یا نقره‌ای استفاده کرد. اما در استایل‌های رسمی بهتر است از انگشتر‌های خیلی بزرگ استفاده نشود.
  • نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در موقعیت‌هایی مثل قرار‌های کاری بهتر است از انگشتر استفاده نکنید.
بیشتر بخوانید  آشنایی با مهم ترین خواص سنگ لاجورد

ساعت مچی

یکی از رایج ‌ترین زیورآلات مردانه و زنانه ساعت مچی است. استفاده از ساعت مچی در هر موقعیت و استایلی می‌تواند جذابیت شما را چند برابر کند.

اصول انتخاب ساعت مچی

دقت کنید که برای انتخاب و خرید ساعت مچی برای استایل‌های روزانه بهتر است ساعتی با بند چرم انتخاب کنید و طوری باشد که صفحه ساعت با مچ دست شما متناسب باشد. نه خیلی بزرگ‌تر یا خیلی کوچکتر.

برای قرار‌های عاشقانه یا رفتن به مهمانی و عروسی بهتر است از ساعت لوکس با بند فلزی استفاده کنید. دقت کنید که برای چنین موقعیت‌هایی بهتر است ساعتی که انتخاب می‌کنید ساده باشد. از خریدن ساعت‌هایی با صفحه‌های شلوغ خودداری کنید.

رایج ‌ترین زیورآلات مردانه

دستبند نقره مردانه

یکی از رایج ‌ترین زیورآلات مردانه در دنیای امروز دستبند است. دستبند‌ها از جنس‌های مختلف طلا، استیل، چوب، چرم و… ساخته می‌شوند. هر کدام از آن‌ها برای استایل خاصی مناسب است. استفاده کردن از این زیورآلات می‌تواند در جذابیت یا عدم جذابیت شما بسیار مؤثر باشد.

اصول استفاده از دستبند

اگر قرار است از دستبند در کنار ساعت استفاده کنید، توصیه می‌کنیم که دستبند را هم رنگ ساعت انتخاب کنید. دقت داشته باشید که استفاده از دستبند برای مردان در موقعیت‌هایی مثل مراسم ختم یا قرار کاری شایسته نیست. بهتر است در چنین موقعیت‌هایی تنها از یک ساعت مچی استفاده کنید.

اگر مچ دست‌های شما باریک هستند از بهتر است از دستبند‌های چرمی و یا فلزی ظریف‌تر استفاده کنید. اما اگر مچ دست پهنی دارید می‌توانید از دستبند‌های فلزی با بافت درشت‌تر استفاده کنید.

گردنبند نقره

از بین رایج ‌ترین زیورآلات مردانه، گردنبند‌ها از محبوبیت بالایی برخوردارند. گردنبند‌ها از جنس‌های مختلفی مثل چوب، طلا، ترکیب مهره‌های سنگی یا استیل یا طلا و… ساخته می‌شوند. هریک از این گردنبند‌ها با استایل خاصی متناسب هستند.

بیشتر بخوانید  انواع مرواریدها و تفاوت‌هایشان

رایج ‌ترین زیورآلات مردانه

اصول انتخاب گردنبند‌های مردانه

گردنبند‌ها را متناسب با شکل گردن خود انتخاب کنید. اگر گردن باریکی دارید از گردنبند‌های ظریف‌تر استفاده کنید، اگر گردن نسبتاً کوتاهی دارید از گردنبند‌های بلندتر استفاده کنید. اگر گردن پهنی دارید از گردنبند‌های ضخیم‌تر برای بیشتر شدن جذابیت خود بهره بگیرید. اگر گردن بلندی دارید، استفاده از گردنبند‌های کوتاه به شما توصیه می‌شود.

گوشواره

در بین رایج ‌ترین زیورآلات مردانه، می‌توان گفت گوشواره‌ها کمترین استفاده را دارند. در فرهنگ ایرانی کمتر دیده می‌شود که مردان از گوشواره استفاده کنند. با این حال برخی جوانان در استایل‌های خیابانی از گوشواره استفاده می‌کنند.

اصول استفاده از گوشواره برای مردان

سعی کنید از یک گوشواره برای یک گوش استفاده کنید و گوش دیگر شما خالی باشد. برای موقعیت‌های رسمی به طور کل استفاده از گوشواره را فراموش کنید.

دکمه سر آستین

دکمه سرآستین‌ها بیشتر در موقعیت‌های رسمی و مهمانی و جشن‌هایی مثل عروسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای این نوع از زیورآلات رایج مردانه نیز لازم است اصولی را رعایت کنید که در ادامه به آن می‌پردازیم.

رایج ‌ترین زیورآلات مردانه

اصول انتخاب دکمه سر آستین

انتخاب رنگ این اکسسوری مردانه بستگی به رنگ پیراهنی دارد که به تن دارید. اگر رنگ پیراهن شما روشن است توصیه می‌کنیم از دکمه‌های مشکی، طلایی یا رزگلد استفاده کنید و دکمه‌های نقره رنگ را با پیراهن‌های تیره ست کنید.

بهتر است در استایل‌های روزانه خود از دکمه سر آستین استفاده نکنید و آن را برای قرار‌های کاری، و جشن و مهمانی‌ها نگه دارید.

اصول کلی استفاده از رایج ‌ترین زیورآلات مردانه

به طور کلی مردان باید دقت داشته باشند که در استفاده از زیورآلات زیاده روی نکنند. به طور مثال لازم نیست که سه یا چهار انگشتر را همزمان دست کنید.

بیشتر بخوانید  جدیدترین دستبندهای مردانه؛ محبوب‌ترین دستبندهای مردانه کدام‌اند؟

نکته دیگر این است که سعی کنید این زیورآلات را در یک نقطه متمرکز نکنند. زیرا؛ این کار باعث جلب توجه بی‌از اندازه می‌شود و دیگران توجهشان از زیبایی و جذابیت استایل شما سلب می‌شود.

سخن آخر

چنان که گفته شد رایج ‌ترین زیورآلات مردانه شامل دستبند، گردنبند نقره زنانه، ساعت، انگشتر و دکمه سرآستین هستند. هریک از این اکسسوری‌ها انواع مختلفی دارد. استفاده از هر یک از انواع اکسسوری مردانه به نوع موقعیت و سبک استایل شما بستگی دارد. انتخاب درست رایج ‌ترین زیورآلات مردانه تأثیر بسزایی در شیک بودن شما خواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *