زیورآلات سواروسکی

زیورآلات سواروسکی؛ چرا جواهرات سواروسکی قیمت بالایی دارند؟

زیورآلات سواروسکی (Swarovski) یک شرکت اتریشی سازنده شیشه کریستال‌های تزئینی، جواهرات و لوازم جانبی لوکس است که در سال ۱۸۹۵ توسط دانیل سواروفسکی تاسیس شده است. کریستال های سوارسکی در انواع زیورآلات از جمله انگشتر، دستبند، گوشواره و گردنبند مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت سوارسکی طرح‌های مختلفی به منظور استفاده در زیورآلات تولید می کند. این طرح ها به دلیل کیفیت بالایی که دارند در سراسر دنیا محبوب هستند. سوارسکی در تولیدات خود از سنگ های قیمتی و گاهی ترکیبی از نقره و طلا نیز استفاده می‌کند. زیورآلات جذاب سواروسکی طرفداران بسیاری در سراسر دنیا به خود جلب کرده‌اند. در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می‌شوید.

زیورآلات سواروسکی از چه موادی ساخته می‌شوند؟

خاص بودن کریستال‌های سواروسکی به این دلیل است که آن‌ها تنها با کریستال خالص تولید نمی‌شوند. در ترکیبات این زیورآلات از شیشه کریستال خالص، کوارتز، مواد معدنی و فلزات نیز استفاده می‌شود. نتیجه ترکیب این مواد‌ها با هم کریستالی منحصر به فرد و کمیاب است. تفاوتی که این برند با دیگر برندهای جواهرات دارد، در شهرت و محبوبیت آن تاثیرگذار بوده است.

جواهرات سواروسکی همچنان راز و رمزهای نهفته‌ای دارند. با این حال چیزی که مشخص است این است که کریستال‌ها از کوارتز و مواد معدنی طبیعی ساخته می‌شوند. محصول اولیه با شیشه دست ‌ساز شکل می‌گیرد. ۳۰ درصد شیشه‌ی به کار رفته در زیورآلات سواروسکی را سرب تشکیل می‌دهد. سرب یک ماده سمی به شمار می‌رود؛ با این استفاده از آن در جواهرات خطری برای بدن انسان ندارد.

زیورآلات سواروسکی

این سرب است که درخشش بیشتری به این جواهرات می‌بخشد. پس از این مرحله کریستال تولید شده توسط دستگاه برش، به قطعات ریزتر تبدیل می‌شود. سپس کریستال‌های ریز برش داده شده جلا داده می‌شوند و برخی از آنها روکش اختصاصی می‌گیرند. ترکیب ماده‌ای شیمیایی و برش دقیق و ماهرانه، کریستال‌های سواروسکی را به یکی از شناخته شده‌‌ترین جواهرات جهان تبدیل می‌کند.

بیشتر بخوانید  درآوردن انگشتر گیر کرده؛ چگونه انگشتر گیر کرده در انگشت را درآوریم؟

چرا زیورآلات سواروسکی قیمت بالایی دارند؟

با این که در ساخت آن از شیشه استفاده می شود، قیمت بالایی دارند. برند سواروسکی از بهترین و باکیفیت‌ ترین مواد برای تولید جواهرات خود استفاده می‌کند. پروسه ساخت آن ها نیز بسیار پیچیده است. کریستال‌های سواروسکی از شیشه معمولی بسیار گران تر هستند؛ زیرا مراحل تولید و ترکیبات آن‌ها، بسیار ارزنده ‌تر از شیشه معمولی است.

انواع زیورآلات سواروسکی

کریستال های سواروسکی در انواع زیورآلات از جمله انگشتر، دستبند، گوشواره، گردنبند و …مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت سوارسکی طرح های مختلفی برای مردان و زنان به منظور استفاده در زیورآلات در نظر گرفته و تولید می کند. برند سواروسکی با نام هایی مثل سوارسکی مورد استفاده قرار می گیرد که باعث درخشش و زیبایی بیشتر این زیورآلات می‌شود. اگر به دنبال یک سرویس خاص هستید و می‌خواهید در جمعی بدرخشید، استفاده از زیورآلات سواروسکی گزینه بسیار مناسبی برای شماست.

زیورآلات سواروسکی

مراقبت از زیورآلات سواروسکی به چه صورت است؟

کریستال های زیورآلات سواروسکی بسیار ظریف هستند. در نتیجه باید مراقب باشید تا جواهرات سواروسکی شما در معرض آب و مواد شیمیایی قرار نگیرد. قبل از شنا و استفاده از لوازم آرایشی، جواهرات سواروسکی را از تن خود درآورید. در صورت امکان کریستال‌های سواروسکی را در بسته بندی و جعبه‌های آن‌ها نگهداری کنید. اگر جعبه ندارید، آن را داخل دستمال کاغذی یا پارچه ی نرم بگذارید تا از شل شدن کریستال‌ها و برخورد آن‌ها با جواهرات دیگر جلوگیری شود.

سخن آخر

سواروفسکی علاوه بر تولید کریستال، در زمینه‌های دیگر از جمله تولید ساعت، عینک آفتابی و تزئینات خانه بسیار قدرتمند است. زیورآلات سوراروفسکی به دلیل تنوع گسترده در رنگ‌، شکل‌ و برش از زمرد سبز تا کوارتز صورتی، از بهترین هدیه‌ها محسوب می‌شوند. سواروفسکی با وجود قدمت زیاد، همچنان در حال پیشرفت است. این کمپانی همیشه خلاقیت و نوآوری را هدف راه خود قرار داده است. برندهای مختلف دیگر همچون برند ون کلیف آرپلز نیز از دیگر برندهای جواهرات است که جایگاه ویژه ای در دنیای مد و فشن دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *