محل مناسب برای نگهداری از زیورآلات را در اولویت قرار دهید

جذابیت زیورآلات باعث شده که مردم با وجود تعداد بالای زیورآلاتی که دارند باز هم سراغ خرید انواع جدید آن بروند. دنیای زیورآلات آنقدر جذاب و بی‌انتها است که هیچ وقت از خریدن آن‌ها سیر نمی‌شود. علاقه به زیورآلات در بین اقشار مختلف در رده سنی‌های مختلف دیده می‌شود. علاوه بر ست کردن زیورآلات، باید به فکر محل مناسب برای نگهداری زیورآلات نیز باشید. برای جلوگیری از در هم ریختگی زیورآلات و نامرتب شدن آن‌ها حتما به فکر محلی برای نگهداری از آن‌ها باشید. در ادامه در گالری آرته لایف استایل شما را با تعدادی راه حل برای حفظ سلامت زیورآلات آشنا خواهیم کرد.

جواهرات را جدا از یکدیگر نگهدارید

هر قطعه از جواهراتتان را جدا از دیگری قرار دهید تا احتمال آسب به آن‌ها را تا حد ممکن کاهش دهید. خصوصا اگر در ساخت زیورآلات شما از الماس استفاده شده توجه کنید که تماس این مدل زیورآلات با هم سبب آسیب رساندن به یکدیگر و خراش افتادن آن‌ها می‌شود. با استفاده از جعبه‌های نگهدارنده زیورآلات که پارتیشن‌بندی شده می‌توانید از زیورآلات خود به خوبی نگهداری کنید.

نگهداری درخت مخصوصی؛ محل مناسب برای نگهداری زیورآلات

درخت مخصوص زیورآلات بهترین گزینه برای جدا ازهم و مرتب نگهداشتن و مرتب بودن زیورآلات شماست. در هنگام خرید درخت زیورآلات توجه کنید که ارتفاع آن با زیورآلاتتان متناسب باشد همچنین باید توجه کنید تا جنس این درخت به گونه‌ای باشد تا باعث زنگ‌زدگی و آسیب به زیورآلات شما نشود.

محل مناسب برای نگهداری زیورآلات

از مانکن (استند) استفاده کنید

اگر در کلکسیون زیورآلات خود گردنبند و گوشواره ‌های مطابق مد و فشن دارید که نگهداری از آن‌ها در جعبه امکان پذیر نیست، پیشنهاد ما به شما استفاده از استند است. اما به این نکته توجه کنید ک برای اینکار باید فضای زیادی برای نگهداری نیز دارید.

بیشتر بخوانید  استفاده از انواع سنگ قیمتی در ساخت زیورآلات

نگهداری از زیورآلات با مروارید؛ محل مناسب برای نگهداری زیورآلات

اگر در زیورآلات شما از مروارید استفاده شده بدانید، نباید این زیورآلات در کنار پلاستیک یا جعبه‌های پلاستیکی قرار گیرند. زیرا مجاورت پلاستیک و مروارید موجب فساد آن می‌شود. بهترین گزینه برای نگهداری از زیورآلات مرواریدی، نگهداری در جعبه‌های چوبی است. این جعبه‌ها را می‌توانید از فروشگاه‌های فروش زیورآلات و یا کادو فروشی‌ها خریداری کنید.

نگهداری از زیورآلات نقره

زیورآلات نقره خود را در معرض هوا قرار ندهید. برای نگهداری بهتر از نقره آن‌ها را داخل پارچه نقره‌ای بپیچید. همچنین می‌توانید در پارچه‌های مخصوص که در آن‌ها با کش یا نخ بسته می‌شوند قرار دهید. این کار باعث می‌شود که تا حد زیادی از لک شدن زیورآلات نقره شما جلوگیری شود. جایی که کمترین برخورد را با هوا دارد، می‌تواند محل مناسب برای نگهداری زیورآلات باشد.

محل مناسب برای نگهداری زیورآلات

نگهداری زیورآلات دور از رطوبت

زیورآلات خود را به دور از دما و رطوبت قرار دهید. رطوبت بالا باعث می‌شود تا سرعت لکه گیری زیورآلات نقره بالا برود. برای مثال هنگام حمام رفتن زیورآلاتتان را با خود نبرید. دمای بالا نیز باعث می‌شود رنگ مروارید از بین برود. دمای 28 تا 30 درجه، بهترین دما برای نگهداری زیورآلات نقره است.

نگهداری از زیورآلات در مکان امن

یکی از مهمترین مسائل برای نگهداری از زیورآلات با ارزش، حفظ امنیت آن‌ها است. گاو صندوق زیورآلات را می‌توانید از فروشگاه‌های فروش زیورآلات یا آنلاین‌شاپ‌ها خریداری کنید.

نگهداری از زیورآلات به صورت روزمره؛ محل مناسب برای نگهداری زیورآلات

  1. زیورآلات نقره خود را در معرض مواد شیمیایی و آب‌گرم قرار ندهید تا عمر بیشتری داشته باشند.
  2. زیورآلات نقره خود را در زیر نورآفتاب رها نکنید.
  3. هنگام انجام کار خانه و ظرف شستن از زیورآلات نقره استفاده نکنید.
  4. بهتر است هنگام آماده شدن، در آخرین مرحله‌ی آماده شدن زیورآلات خود آویزان کنید.
  5. هنگام فعالیت‌های ورزشی نباید از زیورآلات نقره استفاده کنید.
  6. زیورآلات نقره خود را کنار سایر زیورآلات قرار ندهید.
  7. هنگام خواب از زیورآلات استفاده نکنید تا آسیبی به پوست شما وارد نکنند.
  8. موقع استفاده از لوازم آرایش یا عطر و ادکلن از زیورآلات نقره استفاده نکنید.
بیشتر بخوانید  طلا آب شده و ارزش آن

سخن پایانی

بعد از خرید زیورآلات، انتخاب محل مناسب برای نگهداری زیورآلات را باید در الویت خود بگذارید. نگهداری درست از زیورآلات، سلامت آن ها را در طولانی مدت حفظ می‌کند. اصول نگهداری از زیورآلات نقره بسیار ساده و راحت هستند. در نتیجه، برای حفظ سلامت زیورآلات خود، انجام آن ها را در برنامه‌ی خود بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *